Istota o ruchomym spojrzeniu

Miej zaufanie do życia, a nie do siebie, bo jesteś ślepcem

Istota-o-ruchomym-spojrzeniu
ISTOTA O RUCHOMYM SPOJRZENIU

Martwa przyroda jest złapana w oku cudzego spojrzenia, bo sama nie ma żadnego spojrzenia. Świat roślin żyjem echem cudzych spojrzeń, zwierzęta mają własne spojrzenie, jednak są one złapane  w koncentryczności bądź bezruchu własnego spojrzenia. Człowiek jest jedyną istotą ukoronowaną spojrzeniem ruchomego lub izocentrycznego spojrzenia.

Człowiek ma otwarte dwa spojrzenia: spojrzenie na zewnątrz, którym uwarunkowuje rzeczywistość i spojrzenie do wewnątrz, z pomocą którego poprzez własną rzeczywistość spekuluje drugimi istotami ludzkimi.

Człowiek, który patrzy na zewnątrz – bez względu na swoje cechy – może warunkować miejsce wszystkim stworzeniom. Bo każde spojrzenie na zewnątrz daruje oczy temu, któremu wszystko poświęci. Człowiekowi jest darowane nie tylko spojrzenie na zewnątrz, ale również spojrzenie w oczy drugiego człowieka – w jego świat wewnętrzny, żeby kiedyś mógł patrzeć oczami drugiej strony.

Ze spojrzeniem odwróconym lub spojrzeniem do wewnątrz jednak, człowiek zmniejsza rzeczywistość do punktu własnego centrum. Kiedy się to wydarzy, człowiek samemu sobie eliminuje spojrzenie człowieka bądź siłę rzeczywistego spojrzenia i w ten sposób jego oczy stają sie oczami antyczłowieka – oczy ciemności wszystkiego stworzonego. Oczy antyczłowieka to oczy zła, choć w sensie ostatecznym nie mają mocy nad nikim ani niczym, oprócz nad własnym złem.

Człowiek powinien dojrzewać przede wszystkim w zaufaniu do rzeczywistości i nie łowić za każdą cenę swojej własnej prawdziwości. Miej zaufanie do życia a nie do siebie, bo jesteś ślepcem. Im więcej wierzysz w lustro, w tym większej ciemności jesteś.

Nie bój się śledzić oczu Człowieka, które są ci dane, bo dzięki nim zaspokajasz całą Istotę. Ponieważ twoje spojrzenie decyduje o wszystkim i określi każdego, kiedy nastąpi rzeczywistość odwróconego spojrzenia. „To jest  ciało moje, które za was będzie wydane“, dla oczu Człowieka – oczu spojrzenia rzeczywistego także z drugiej strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *