Wystawienie

Duch działa według zasady wystawienia się lub akceptacji śmierci

WYSTAWIENIE
WYSTAWIENIE

Istnieją dwa typy wystawienia – w imię życia lub w imię potwierdzenia siebie.

Nie ma życia bez akceptacji śmierci. Nie ma lepszych lub gorszych rzeczy w życiu, lecz tylko trudniejsze lub lżejsze akceptacje. Każda akceptacja to promień światła, a każdy brak akceptacji to cień ciemności.

Człowiek może wszystko zaakceptować, ale sam może otworzyć tylko połowę światłości na widnokręgu własnej ciemności. Tylko poprzez akceptację ciemności z obu stron wzejdzie słońce wiecznej wiosny.

Prawo światła to ciemność, a prawo ciemności to światłość. Ciemność podróżowała z podświadomości do świadomości lub ducha i przeobraziła wszystko na swojej drodze.

Wszystko to, co żyło, było manifestacją życia i całą cieczą życia – cieczą śmierci Pana. Byłeś światłością ciemności Pana. Z wolnej woli człowiek należał do życia lub do siebie w zwierciadle śmierci.

Malutki jest świat człowieka, a nieskończony świat rzeczywistości w nim.

Każda dusza sumowała świat o jakichś zawartościach, ale były one rzeczywiste tylko tyle, na ile były wystawione dwie strony. Wystawienie jednostronne zawsze jest subiektywne, a dwustronne obiektywne.

Rzeczywistość jest wystawieniem dwóch stron. Odważna dusza naraża się w imię rzeczywistości, a samowolna zawsze w swoim imieniu.


Ducha otworzy człowiek, który szanuje życie.
Wszystkie wielkie słowa i czyny noszą w sobie największą skromność
i tylko skromność ratuje człowieka, gdy gasną ciecze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *