Cienisty świat

Nie możemy zapytać się o coś czego nie ma

Cienisty-świat
CIENISTY ŚWIAT

Człowieczy świat psychologiczny możemy porównać poglądowo z cienistą sceną, kiedy to cienie w dowolny sposób kreskują płótno, a żadna kreska nie jest rzeczywista,

Człowiek jest istotą, która pierwotnie przeżywa świat psychologiczny lub cienisty, dlatego tylko nim jest określony jego stan niezależnie od stanu otoczenia. Jeśli zostanie pojmany w cieniste światy, człowiek może mieć wszystko, co jest potrzebne do życia, ale jednak będzie w depresji lub nierównowadze psychicznej. Cieniste światy zawsze uwarunkowywały człowiekowi kryzysy i wojny albo dobrobyt i pokój. Dlatego cienie nad człowiekiem, to znaczy spotykanie się człowieka z nimi, są głównym parametrem, który określa jego stan fizyczny i duchowy.

Od cienia zostaje wybawiona tylko konsekwentna dusza, która jest sama dla siebie jedynym świadkiem rzeczywistości. Cienie nie są dla niej autorytetem, ponieważ ona jest sama dla siebie jedynym autorytetem. Taka dusza sama widzi i zauważa rzeczywistość, i odczuwa rzeczywistość innych dusz. Tylko taka dusza może wykonać jakąś rzeczywistą czynność. Człowiek, dla którego cienie mają autorytet, tylko usprawiedliwia się i nie zauważa stanu rzeczywistego.

Na końcu dla każdego stanie się jasne, że wszystko to tylko cienie, które pojmował jako rzeczywistość i uległ ich autorytetowi tylko z powodu własnej niekonsekwencji i niewłaściwego podejścia. Lęk jest dzieckiem cienia, dlatego nigdy nie istnieje realny powód do niego. Gdy człowiek przeniesie zewnętrzną daną do wnętrza, wstępuje w relację z nim jak z samym sobą i nie istnieje sytuacja zewnętrzna, której nie mógłby kontrolować od wewnątrz. W taki sposób człowiek zwycięża świat cienia.

Gdy Judasz Iskariota stał się świadomy, że oszukał go świat cienia, w rzeczywistości nie mógł już tego ocenić. Dlatego się powiesił.

Jezus na pustyni pokonał autorytet cienia nad swą duszą, a przyjmując krzyż, pokonał autorytet cienia nad ciałem, dlatego mógł zmartwychwstać. Świat fizyczny jest także światem cienia i ostatnim światem, który człowiek z powodu życia wiecznego w tym czasie jest zmuszony opuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *