Narodziny wiecznego

Cierpienie i krzyż nasz są jedynym błogosławieństwem

Narodziny wiecznego
NARODZINY WIECZNEGO

Gdzie leży przyczyna problemów człowieka i dlaczego one w ogóle istnieją? Wyobraźmy sobie czas jako gardziel śmiertelności, która bez wyjątku zżera wszystko, co istnieje, w tym również człowieka zamieszanego w przeciwieństwo tego procesu.

Z tego napięcia – z chwili na chwilę, z dnia na dzień, z roku na rok – dojrzewa rozpoznawanie i świadomość, a za ich pośrednictwem narodziny. Ale o owych narodzinach nie wiemy. Wiemy tylko o kłopotach, bólu, cierpieniu – tak jak matka przed urodzeniem dziecka wie tylko o bólu. To ją powiedzie ku radości, tylko wtedy kiedy już urodzi.

Wszyscy my żyjący jesteśmy niewolnikami czasu. Poprzez oddanie i cierpliwość zmniejszamy napięcie pomiędzy gardzielą czasu, który nas pożera, i nami, którzy tego nie chcemy. zmniejszamy swoje zniewolenie, a tym samym również cierpienie. To jest posłanie religii. Nikt nie wie, co się urodzi, a jednak wszystko; cała przyroda dąży do tych narodzin.

Znoszenie cierpienia jest jedynym błogosławieństwem i jedynym znakiem, że rodzi się duże i zdrowe dziecko.   Kto nie zaznał cierpienia, nie wie, czym jest życie i nigdy go nie ujrzy i nie pozna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *