Wiadomość Życia

Nie staraj się być, ty już jesteś

Wiadomość Życia
WIADOMOŚĆ ŻYCIA

Jest tylko jedno pole i rozmaite rośliny na nim rosną. Dlatego pole nie może być tylko dla ciebie, dla twojego wzrostu. Być może, że jesteś tylko nasionkiem, które wiatr przyniósł na urodzajną glebę. Również twój wzrost na polu może świadczyć o jedności  wszystkiego. Bądź tylko nasieniem, drobnym i bez znaczenia.

Każdy kwiat podczas swojego wzrostu, na własnym polu i przy całej swojej wspaniałości jest tylko etapem przejściowym w procesie produkcji nawozu. Nawóz zaś służy młodym kwiatkom i sprzyja ich bujnemu wzrostowi.

Kiedy niczego już nie będziesz pragnął ani chciał, kiedy dojrzejesz i wypadniesz niczym drobne nasionko jesienią z kwiatu i gdy poddasz się działaniu zimy i wiatrów, wówczas wzrost w tobie sam wykiełkuje. Obyś nie był tylko kwiatem, bogatym i pięknym, zwróconym ku niebu, który jesienią opada na ziemię i gnije.

Ponieważ mądrze jest milczeć i pozwolić, żeby mówiło tylko to, co się w tobie przebudzi. Zaryczeć, kiedy dmie zimowy wiatr, i załkać kiedy obudzi się wiosna. Mądrze jest milczeć i pozwolić aż obudzi się w tobie wiosna.

Jest tylko jedno i mnogość jest w jednym. A jeśli jedno przeminie, mnogość się obudzi tam, gdzie było jedno.   Odejdź, żeby w tobie przemówiło wszystko, co istnieje, nie tylko ptaki twoich rąk, ponieważ one odśpiewają tylko swoją pieśń.

Co to znaczy odejść? Odejdź, a zobaczysz. Dlaczego patrzysz i trwasz, próbując pozostać cały w jednym – w jednej myśli? Odejdź od tego wszystkiego, a zobaczysz.

Nie staraj się być, ty już jesteś! Dlatego nie bądź jak ci, którzy także są, ale wkładają cały swój wysiłek w to, aby sprawić, żeby byli. Dlaczego mamy być wypełnieni własną treścią w napełnionej szklance?  Lepiej napij się z niej.

Nie poszukuj i nie podążaj sennymi pagórkami swoich obrazów. Czyż nie o wiele lepiej jest zadecydować o swoim życiu?

Nie próbuj być całkowicie bez wad, ponieważ ciągle jeszcze nie wiesz, co jest wadą. Kiedyś dowiesz się, że człowiek cały pogrążony w wadach jest życiem.

Ciesz się z każdej klęski, żałuj z powodu zwycięstwa. Klęska wiedzie cię przez małą bramę do nicości, a stamtąd do życia. Kto zostaje na swoim miejscu, jest jak kwiat, który zabierze zima. Kto odejdzie, znajdzie się po drugiej stronie i jak pojedyncze nasienie rodzić będzie bez ograniczeń. Kiedy upadnie na kolana a nawet jeszcze niżej, jego życie przyniesie mu skarb.

Dopóty dopóki ty i twoja odpowiedź w rytmie swojego tańca podróżujecie przez niebo, ugór jest jedyną treścią twojego życia.  Kiedy zostawisz wszystkie swoje myśli i pragnienia, opuszczą cię cienie wątpliwości i słońce twoich własnych dzieł nigdy więcej nie zostanie przegnane. Kiedy zapadnie mrok i owładnie tobą ciężka ciemność, gwiazda z nieba oświetli twoją drogę. Stąd lub stamtąd – z północy czy z południa; każda cię uraduje.

Gwiazda ta jest tam, gdzie ty jesteś i dopóki jesteś, jej nie ma. Dopóki ją rysujesz w twoim własnym słońcu, nie będzie jej. Dlaczego patrzysz i z własnej woli i pragnienia wszystkiego chcesz? Czego chcesz? W snach iluzji rysujesz swoją „wszystkość”, chociaż nie wiesz, gdzie ona jest i jak jest. Dopóki będziesz z własnej woli pożądał i pragnął, będziesz oglądał tylko rozżarzone słońce swojego chciejstwa. Dopóki się nie zmęczysz, coraz bardziej będzie cię męczyło pragnienie.

Wierzysz tylko w jasne światło swojego słońca. Zostaniesz zaskoczony i rozczarowany, kiedy rozpoznasz w nim tylko omam swojego celu. Ukoi cię gwiazda, która w chwili rozpaczy zaświeci dla ciebie.  Nie zamieniaj jej na słońce!

Kiedy rzeczywiście zupełnie odejdziesz od siebie, wszyscy będą mieli miejsce w tobie i wszyscy będą życiem.  Ponieważ wszystko przemija, nikt nie może zawrócić. Kiedy sam odejdziesz, spotkasz samego siebie na każdej drodze.

Mnie nie ma, dlatego ty, nawet jeśli pragniesz być, jesteś tylko fatamorganą na pustyni. Jeśli cię nie ma, tak jak i mnie nie ma, jesteś prawdziwy i tak jak ja jesteś cały we wszystkim.

A więc uwierz i zostaw wszelką broń, nawet jeśli uważasz, że jest ona skuteczna i dobra. Zejdź, cały odejdź w zapomnienie. Tylko zapomniana księga jest drogim wspomnieniem, tylko zapomniana perła jest szlachetna, tylko zapomniane nasienie rodzi.

Nie staraj się zawsze być dobrym nasieniem. Ponieważ tylko nasienie bezwartościowe, które zostało odrzucone przez czas, nie będzie połknięte i będzie rodzić przez wieczność.

Diabeł jest władcą czasu. Dlatego nie poszukuje królestwa w czasie. Pozwól, żeby czas cię wypluł, żebyś w plugawych ustach stał się gorzkim owocem, wówczas na moim polu będziesz najsłodszy.

                                                                                                  Twoje Życie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *