Przeznaczenie

Człowiek może opanować tylko swoje sny, rzeczywistego świata nie opanuje nigd

Przeznaczenie
PRZEZNACZENIE

Współczesny człowiek nie szanuje już nikogo i niczego. Dlatego nie pozwala już prowadzić się ani Bogu, ani drugiemu człowiekowi.  W ten sposób człowiek jako dusza lub jednostka zupełnie się zagubił. Stał się częścią bezdusznej masy, na podobieństwo stada spłoszonych ptaków, które lecą tam, gdzie je zaprowadzi chwilowy impuls. Gdy człowiek straci wiarę i zaufanie, poszukuje wówczas zwykłego bezpieczeństwa zagwarantowanego przez większość: „Ponieważ wszyscy tak robią, więc i ja tak będę robił.”

W tej chwili ludzie identyfikują się z podobnymi sobie. Tworzą się białe i czarne stada, które nie wiedzą ani dokąd, ani którędy, a które też nie mają dokąd pójść ani którędy. Ponieważ stada latają instynktownie i bez większego sensu, jest to koniec dla nauki. Relacje stały się nieskończone, nie istnieją już porównania, człowiek jest człowiekiem, wszyscy tacy sami i na wspólnej drodze.

Ludzki los definiują rzeczy, których człowiek nie jest świadom. O wieczności decydują instynktowne reakcje, które nieświadomie prześcigają człowieka.  Są one decydujące dlatego, że prześcigają go na wieki.

Rodzaj ludzki żył w przekonaniu że podporządkowuje sobie otaczający świat. Ale on nigdy nie istniał i nie będzie istniał. Rodzaj ludzki podporządkowywał sobie tylko swoje sny, a przez cały czas przekonywał sam siebie, że świat jego wyobrażeń jest rzeczywisty. Dlatego jest to duży błąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *