Hierarchia naturalna

ADAM i EVA – Bóg jest dla mężczyzny opoką, a mężczyzna jest opoką dla kobiety

Hierarchia-naturalna
HIERARCHIA NATURALNA

Biblia mówi, że najpierw Bóg stworzył Adama. A potem z jego żebra stworzył Ewę. W ten sposób symbolicznie jest pokazany stosunek między mężczyzną i kobietą, i podstawowa niewiadoma życia lub Boga. W tej relacji Bóg przedstawia całość, mężczyzna połowę, a kobieta jedną czwartą. Mężczyzna przedstawia połowę Boga, a kobieta połowę mężczyzny.

Adam i Ewa są metaforą dla obiektywnego i subiektywnego świata człowieka. Żebro to metafora fali zasadniczej bądź kombinacja światów objektywnych (rzeczywistych) i subiektywnych (wirtualnych). Adam i Ewa są zatem metaforą dla kompletnego człowieka, bo mężczyzna (Adam) jest bardziej związany z rzeczywistością bądź obiektywizmem, a kobieta (Ewa) jest związana z wirtualizacją lub subiektywizmem.

Zgodnie z tą zasadą Adam jest zwrócony bezpośrednio w stronę życia lub Boga (podstawowej niewiadomej życia). Ewa w stosunku do Boga lub rzeczywistości powiązana jest pośrednio przez Adama. Według tego prawa natury, wszyscy wielcy ludzkiego rodu, którzy odkrywali nowe epoki, byli mężczyznami (wszyscy wielcy naukowcy, wszyscy wielcy politycy, wszyscy wielcy artyści i wszyscy prorocy).

To jest przyczyną tego, że Ewa zawsze była dla Adama egzaminatorem lub pokusą.

Także w tych czasach, kobieta jest tą, która testuje mężczyznę. Spryt węża jest symbolem badacza. Adam musi być w każdej sytuacji wystarczająco silny, ponieważ tylko w ten sposób może dać Ewie bezpośredni kontakt z niewiadomą życia. Jeśli Adam w jakimś momencie nie jest wystarczająco silny i odwróci się od Pana w stronę Ewy, w tym momencie Ewa go opuszcza. Tak jakby powiedziała: „Nie jesteś wystarczająco silny aby mi umożliwić bezpośredni kontakt z niewiadomą życia lub podstawowe bezpieczeństwo.  “

Kobieta tańczyła i poprzez umiejętności Ewy testowała Adama. On ją „przyjął“ i powiedział„ Dam ci wszystko czego zapragniesz, jeśli jeszcze raz dla mnie zatańczysz“. Był pewny, że każde jej życzenie może z łatwością spełnić. Nie spodziewał się jej intuicji lub, że go będzie testować tam, gdzie go najłatwiej zranić – w miejscu, który mężczyźnie przed kobietą potwierdza lub odejmuje autorytet Adama. Powiedziała „Daj mi głowę Jana Chrzciciela“.

Gdyby mężczyzna pozostał w swoim naturalnym położeniu Adama, powiedziałby „Głowa to głowa. Przynieście miecz i oddzielcie jej głowę . W tym wypadku Ewa by padła przed nim na kolana i służyła mu aż po grób. On by więc utrzymał stosunek z Bogiem, a ona by poprzez Adama miała pośredni kontakt i opokę w Bogu. W chwili kiedy odwrócił się w jej stronę i służył jej, zasadę obiektywną podporządkował subiektywnej i dlatego zgrzeszył

Ludzie się mylą mówiąc „Nawet w największej miłości dochodzi do kłótni“. Każdy związek osobisty pomiędzy mężczyzną i kobietą jest absolutną odwrotnością i przeciwieństwem. Każdy związek jest bezkompromisowym testowaniem Ewy, aby osiągnęła podstawowe bezpieczeństwo. Bo w naturze Ewy zapisane jest aby stale sprawdzała wierność Adama wobec życia. Albo zostanie wierny podstawowej zasadzie życia, albo odwróci się w jej stronę i potwierdzi jej subiektywny świat. W momencie gdy mężczyzna odwróci się w stronę kobiety i podporządkuje jej, jest dla niej martwy.

Gdy Adam staje się satelitą dla Ewy, to tak jakby Słońce krążyło wokół Ziemi. Staje się pantoflem, dlatego kobieta nie ma już zabezpieczonego stosunku z niewiadomą życia – Bogiem.

Kto jest filarem grzechu pierworodnego? Kto popełnił grzech pierworodny, Adam czy Ewa? Adam pośrednio przy pomocy Ewy. Ewa jest wyłącznie jego pokusą. Adam jest tym, który w rezultacie decyduje w swoim i Ewy imieniu i realizuje grzech, który ona uwarunkowuje. On jest tym, który się odwraca od Pana – do Ewy. Adam jest przed życiem odpowiedzialny za siebie, a jednocześnie, jako pośrednik, za Ewę.

Gdy w grze jest stosunek między mężczyzną i kobietą, zawsze męskie i żeńskie poglądy znajdują się w stanie krótkiego spięcia. Kiedy w tym stosunku, Ewa wymuszą swoją drogę, a Adam mówi: „Nie“, kobieta z poglądami Ewy może póść na noże, jeśli to potrzebne. Ale nawet jeśli zaatakuje jak kobra, Adam nie może opuścić swojego kierunku.

Ten moment, kiedy mężczyzna opuszcza swój kierunek i zgadza się na jej, kierunek jest asymetryczny, dlatego Ewa się gubi. A jeśli Ewa idzie w kierunku wynaczonym przez Adama, nawet jak jest do tego zmuszona, kierunek jest całościowy i wytwarza w niej pewność. W przeciwnym wypadku, pewność w niej znika. Dlatego mówią „Zrobiłem wszystko tak jak chciała, a jednak ode mnie odeszła“ . Normalne.

Na tej samej zasadzie funkcjonuje stosunek pomiędzy rodzicami a dziećmi. Nieistotne co to jest, ważne jest tylko to, żeby dzieci w stosunku nie przerosły rodziców. Zawsze muszą się znajdować w położeniu podporządkowanym. Kiedy rodzice popuszczą i zaczną się z dziećmi „kolegować“, tracą swój naturalny autorytet, a dziecko traci swoje podstawowe podświadome bezpieczeństwo.

Jaki jest powód drastycznego zmniejszenia liczby narodzin i drastycznego zwiększenia liczby rozwodów? Problem jest w tym, że Ewy ciągle naciskają, a więc tempo jest za szybkie i Adam traci nerwy. Dlatego Ewy ich masowo zostawiają. Nieistotne jest dlaczego Adam popuszcza. Nawet jak popuści dla świętego spokoju, w tej samej chwili więź jest stracona. Dopóki Adam jest wystarczająco silny, Ewa nie myśli o tym ile dzieci urodzi. Dopiero wtedy, gdy się on odwróci w jej stronę, zaczyna planować porody.

Dlatego mężczyzna jest wiecznym dłużnikiem przed Bogiem. Bez względu na jego stosunek do osoby, z którą żyje – bez względu na to czy wygrywa czy przegrywa – musi być sługą zasad natury.

Mężczyźni, którzy regularnie podporządkowują się kobietom, według tej zasady całe życie zostają sami, ponieważ zawsze popuszczają jej stanowisku i nie mogą przeżyć jako Adam, żeby jej w ten sposób zaprezentować bezpieczeństwo zasadnicze.

W momencie gdy stosunek przejdzie z poziomu nieosobistego bądź obiektywnego na osobisty bądź subiektywny, kobieta nie jest w stanie równowagi w zasadzie podstawowej, a więc czuje się zagubiona. W stanie równowagi  jest tylko wtedy gdy jej Adam jest zwrócony w stronę życia. W przeciwnym wypadku jest to mały świat lub zasada samodzielna, gdzie Adam nie ma żadnych szans.

Ewa jest stałą badaczką Adama i w tym celu nie przebiera w środkach. To jest właśnie przyczyna tego, że kobieta się naturalnie maluje, prowokacyjnie ubiera, itd. Gdy nie idzie za rozumem – fizyczne podporządkowanie się Adamowi – poprzez instynkty próbuje osiągnąć swój cel. Z pomocą wszelkich środków próbuje animować Adama.

Adamowie poddawani są trudnym próbom czy uda im się utrzymać związek z życiem i w ten sposób przedstawiać dla Ewy bezpieczeństwo Boże. Ewa zawsze będzie chciała dowolnie silnego Adama. Nigdy takiego, którego łatwo będzie mogła obrócić na swoją stronę. Takiego Adama odrzuca jak opuszek papierosa. Nawet jeśli fizycznie jest ciągle z nim, to stosunek jest zbudowany na opak, a więc między nimi znikają fluidy bądź sens zasadniczy, który jest warunkiem witalności stosunku.

Ten, którego przez całe życie nie będzie mogła odwrócić, będzie zawsze pociągający. Zawsze jednak zostaje przeciwność zasad i przez to stałe napięcie. W chwili gdy żena nie ma uczucia wystarczającego bezpieczeństwa, zaczyna gryźć. W związku z tym, że Ewa działa według zasad animacji lub abstrakcji, Adam jest zmuszony odnaleźć równowagę i musi działać zgodnie z zasadą logiki i rozwiązaniami logicznymi.

Męska i żeńska zasada przyciagają się tak jak przeciwne bieguny. Zasada abstrakcyjna i zasada logiki. Tylko w ten sposób zasada abstrakcyjna może pokolorować lub zasadzie logiki nadać treść.

Abstrakcja jest warunkiem wstępnym dla intuicji, a więc Ewa logikę zamienia intuicją. To jest dokładny wolny strzelec. Według zasady naturalnej, kobiety szukają w mężczyznach bezpieczeństwa, mężczyźni w kobietach uległości. W ten sposób połączone są męska i żeńska zasada.

Czasy dzisiejsze  

Mężczyźni stali się dzisiaj słabeuszami. Chętniej się oddają rekreacji i budowaniu kariery niż sprawdzaniu się w stosunku osobistym. To jest ludzka głupota, bo jak się możesz sprawdzać na rowerze, jeśli nie możesz w naturalnym związku.

Mężczyzna, który pracuje tylko nad samym sobą i próbuje żyć zdrowo i poprawnie, w zgodzie z prawem natury, kobiet nie przyciąga. W zgodzie z prawem natury lub podświadomie, przyciągają je źli mężczyźni – mężczyźni, którzy się odważą. Mężczyzna musi być rycerzem, on musi być walczącym z wiatrakami losu.Liczba rozwodów wzrasta również z powodu męskiej słabości.

Rodzaj męski jest coraz bardziej wrażliwy i mężczyźni masowo oblewają egzaminy przyrody. Naturalna zasada mówi, że mężczyzna zawsze musi być dwukrotnie większy od kobiety. Nie może dostosować się do kobiety, która przedstawia połowę, lecz musi nalegać na swojej pozycji, która jest jednakowa z dwukrotną kobietą, także kobieta może z nim tworzyć całość.

Kobiety dzięki modzie, makijażowi i gestykulacji tylko się bawią i wszystkim tym posługują się jako środkiem testowania mężczyzn. W rzeczywistości, do tej kultury nie należą. W zasadzie są jeszcze ciągle tylko kobietami, które wykorzystują dane środki.Problem mężczyzn jest w tym, że do swojej kultury należą. Z wyglądu stają się spokojni, kulturalni i intelektualni i dlatego nienaturalni. W tym więc momencie, kobiety są bardziej naturalnymi istotami niż mężczyźni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *