Każda relacja intymna jest automatyczna

Dzieci darują swoją intymność w dowolnym czasie, dlatego są czyste

Każda-relacja-intymna-jest-automatyczna
KAŻDA RELACJA INTYMNA JEST AUTOMATYCZNA

Każdy człowiek obawia się przekroczenia granicy intymnej relacji. Dlatego, my ludzie, nosimy różną odzież, podążamy za nazwami i adresami, zachowujemy się zgodnie z surowymi zasadami społecznymi – innymi słowy wymyślamy tysiące usprawiedliwień.

Tymczasem życie zawsze doprowadza bieg rzeczy do porządku, tak, że wbrew wszelkiej obronie zawsze znajdzie się miejsce, gdzie dochodzi do pęknięcia – dziura, gdzie zaczynamy się pruć. Tam, gdzie nasza obrona słabnie, rodzą się relacje intymne. W tym momencie zaczynamy odchodzić od relacji społecznych.

Każda relacja intymna jest  właściwie nielegalna, niedozwolona – ponieważ jest automatyczna i dochodzi do niej bez udziału naszej woli.

Legalne są wszelkie wirtualne relacje, ponieważ utrzymujemy je wyłącznie dla swojej obrony. Życie ciągle zmusza człowieka do relacji intymnych, a tym samym przynajmniej częściowo zmusza go do relacji intymnych również w ramach uzgodnionych relacji.

Relacje intymne są jedynymi rzeczywistymi relacjami z punktu widzenia życia oraz są jedynymi relacjami, z których rodzą się relacje życiowe.

Jedynym Ziemianinem, który dotąd zdołał w zupełności wejść w relację intymną był Jezus Chrystus.  Współczłowiekowi dał największy możliwy dar – dał swoje życie.  Wręczył całą swoją intymność każdemu z nas. Ponieważ cały przekroczył granicę jawnego i intymnego, mógł na trzeci dzień powstać z martwych.

Ludzie przekraczają tę granicę mniej więcej tylko przez dziury. Przechodzimy tam, gdzie nasze naczynie jest dziurawe – tam, gdzie przeciekamy. My sami postrzegamy to jako słabość, ale z punktu widzenia życia jest to zaleta. A to dlatego, że tylko w takich przypadkach jesteśmy w duchu żywego życia.

W relacjach intymnych rodzą się nasze dobre i złe historie – tam, gdzie zostanie przekroczona granica relacji intymnej, zaczyna otwierać się Niebo i piekło. Rozpoczyna się żywy świat każdej relacji. Wtedy, kiedy człowiek splecie się z drugim człowiekiem w osobistym świecie, rozpoczyna się uczciwa lub nieuczciwa walka.

Wszelkie pozostałe relacje są bardziej oczywiste, ograne i sztuczne. Tylko intymne relacje są „na żywo”.

W relację intymną wchodzimy w taki sposób, jak z rozbitego jaja wykluwa się pisklę.  Również nasiono pęka, żeby wydać nowy plon. W taki sposób również pęka człowiek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *